زمان ديجيتال سرور

پنجشنبه 30 خرداد 1398   12:16:29

اخبار

اخبار
به ميزباني دانشگاه قم و با حضور حدود يكصد و پنجاه تن از اساتيد عراقي برگزار شد: سمينار بين‌المللي بررسي تطبيقي علوم انساني از ديدگاه اهل بيت (ع)

سمينار بين‌المللي بررسي تطبيقي علوم انساني از ديدگاه اهل بيت (ع) با مشاركت دانشگاه قم و مجموعه منتدي‌السلامة عراق برگزار مي گردد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه، دكتر سيداحمد فاضلي با اعلام اين خبر عنوان كرد:

اين سمينار به صورت ساليانه در كشورهاي مختلف برگزار مي‌شود، امسال در ايران و به ميزباني دانشگاه قم در حال برگزاري است و سال آينده اين سمينار در تركيه برگزار مي‌شود.

وي افزود: امسال موضوع علوم انساني و اهل بيت (ع) براي اين سمينار انتخاب شده است و مقالات به زبان عربي در سه كميسيون ارائه مي‌شود و مقالاتي هم كه از سوي اساتيد خود ما ارائه شده نيز به زبان عربي است، كيفيت و كميت مقالات بسيار مورد توجه هستند و تا به اين لحظه بيش از ۱۳۰ مقاله داوري شده است.

رئيس گروه همكاري هاي علمي و بين المللي دانشگاه افزود : ميهماناني از دولت عراق مانند استاندار بغداد براي همراهي در اين سمينار حضور دارند.

دكتر فاضلي ادامه داد: بعد از سفر رئيس جمهور ايران به عراق و سفر رئيس جمهور عراق به ايران اين سمينار اهميت مي يابد.

وي افزود: حدود ۱۵۰ نفر از اساتيد كشورهاي عربي در اين سمينار حضور دارند و در حال ارائه مقالات خود هستند و ان‌شاءالله بعد از اين ارتباطات دانشي ادامه پيدا مي‌كند.

وي اظهار كرد: براي مقالاتي كه ظرفيت داشته و بتواند به فضاي تطبيقي روز منتقل شود، پروژه مشترك تعريف مي‌شود و بر اساس آن ادامه سمينار به صورت پروژه‌هاي اختصاصي بين دانشگاه‌ها انجام مي‌شود.

گفتني است منتدي السلام مجموعه ي اساتيد برگزيده دانشگاه‌هاي عراق است.

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 538
خانه | بازگشت |
Guest (Qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما