زمان ديجيتال سرور

شنبه 31 شهريور 1397   03:14:06

اخبار

اخبار دانشگاه

گزارش خبري

ديدار مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه با توليت آستانه مقدسه كريمه اهلبيت (س)

به گزارش روابط عمومي دانشگاه به نقل از ايسنا منطقه قم، آيت الله سيد محمد سعيدي در ديدار با حجت الاسلام و المسلمين پوررضا مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه قم و دانشگاههاي استان گفت: افرادي كه در اين نهاد در دانشگاه ها در حال فعاليت هستند، بازوان مقام معظم رهبري هستند و بايد با اقتدار تمام در كار خود فعال باشند.

امام جمعه قم با اشاره به ظرفيت هاي قابل استفاده آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (سلام الله عليها) در راستاي اثر بخشي معنوي و فرهنگي به دانشجويان يادآور شد: حرم مطهر بانوي كرامت در بخش فرهنگي و ايجاد روحيه معنوي در خدمت تمامي دانشجويان در استان قم و ديگر نقاط كشور است و اين ظرفيت عظيم فرهنگي و معنوي مي تواند به رشد دانشجويان و اساتيد حاضر در دانشگاه ها كمك نمايد.

همچنين در اين ديدار حجت الاسلام و المسلمين پور رضا گفت: نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، در دو محور كلي اسلام و انقلاب، برنامه هاي مدون شدهاي را دنبال مي كند و سعي دارد در دانشگا ها بستري مناسب براي دانشجويان از نظر اسلامي و همچنين روحيات انقلابي فراهم كند.

وي افزود در بخش آموزش نيز ارائه محتواهاي مناسب و رصد برنامه هاي ضد انقلاب در متن دانشگاه ها بر عهده اين نهاد است و سعي مي شود با شناسايي راه هاي نفوذ دشمن برنامه هاي مقابله با اهداف شوم دشمنان جاري شود.

حجت الاسلام پور رضا در ادامه يادآور شد: كساني كه به عنوان نماينده و مسئول نهاد در دانشگاه ها فعاليت مي كنند در اصل نماينده و فرزند حوزه هستند و نهاد يك سازمان رسمي شناخته شده اي است كه فعاليت كلان خود را در دو بخش دانشجويان و اساتيد انجام مي دهد.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي قم خاطر نشان كرد: اين نهاد براي اساتيد حاضر در دانشگاه ها دوره هاي آموزشي برگزار و محتواي اين دوره ها را ارائه مي دهد و تلاش مي كند براي دانشجويان در كنار درس، بستر فعاليت هاي اجتماعي، انساني و اسلامي را فراهم سازد.

وي گفت: برگزاري مراسمات ازدواج دانشجويي، اعزام دانشجويان به سفرهاي عتبات عاليات، جذب اساتيد معارف و… از ديگر وظايف و فعاليت هاي اين نهاد در دانشگاه ها مي باشد.

عکس های مرتبط :

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 1140
خانه | بازگشت |
Guest (Qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما