زمان ديجيتال سرور

دوشنبه 27 خرداد 1398   11:57:16

اخبار

اخبار دانشگاه

برگزاري بيست و چهارمين سالگرد بزرگداشت شهادت شهيد وحدت ملي افغانستان عبدالعلي مزاري (ره) در تالار شيخ مفيد دانشگاه قم

بيست و چهارمين سالگرد بزرگداشت شهادت شهيد وحدت ملي افغانستان عبدالعلي مزاري (ره) در تالار شيخ مفيد دانشگاه قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه قم، بيست و چهارمين سالگرد بزرگداشت شهيد وحدت ملي افغانستان عبدالعلي مزاري (ره)  در تالار شيخ مفيد (ره) به ميزباني دانشگاه قم با استقبال بسيار دانشجويان و مهاجرين افغانستاني مقيم قم برگزار شد.

اين مراسم با همت كانون ها و دانشجويان افغانستاني دانشگاهاي استان قم و به ميزباني كانون انديشه نو دانشجويان افغانستاني دانشگاه قم با حضور مسئولان دانشگاه قم، ميهماناني از افغانستان و حضور هيئت ديپلماتيك سفارت افغانستان برگزار گرديد.

اين مراسم با مشاركت و همكاري آقايان حجت الاسلام و المسلمين دكتر پور رضا رئيس دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاههاي استان قم، دكتر رهسپارفرد معاونت دانشجويي دانشگاه قم، سيد عباس هاشمي زاده مسئول امور كنسولي دانشجويان غير ايراني استان قم و سرپرستي دانشجويان بين الملل دانشگاه قم و با حضور ميهمانان ويژه از افغانستان جناب آقايان محمد سرور جوادي رئيس دفتر معاونت رياست جمهوري افغانستان، جمال انصاري نماينده سفير در اين مراسم و مدير بخش دانشجويي سفارت افغانستان و هيئت همراه، غلام حسين ناصري نماينده پارلمان افغانستان و دبيران كانون ها و مجمع دانشجويان افغانستاني استان قم همراه بود.

در اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين دكتر پور رضا با ذكر سلام و خوش امديد به ميهمانان و حضار در رابطه با آرمان و اهداف شهدا و وظايف نسل حاضر براي پاسداري از ارزش ها و آرمان شهدا به ايراد سخنراني پرداختند.

در ادامه، دكتر رهسپارفرد در رابطه با ظرفيت هاي دانشگاه قم، پتانسيل ها، ميزان خدمات و اماري از تعداد دانشجويان بين المللي و نحوه پذيرش دانشجويان بين المللي به معرفي دانشگاه قم پرداختند.

پس از آن جواد صادقي دبير برگزاري اين بزرگداشت به نمايندگي از كانون انديشه نو دانشگاه قم و ستاد دانشجويي اين بزرگداشت با ذكر خير مقدم به دانشجويان، ميهمانان و تشكر از مسئولان محترم دانشگاه قم و نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه قم، معاونت دانشجويي، معاونت فرهنگي، هاشمي زاده مسئول كنسولي دانشجويان غير ايراني استان قم و از كليه اعضاي ستاد دانشجويي بزرگداشت سالگرد كه متشكل از دانشجويان افغانستاني استان قم مي باشد تشكر نمود و خاطرنشان كرد كه هدف از برگزاري اين مراسم آشنايي با اهداف، انديشه ها و آرمان هاي شهيد وحدت ملي افغانستان عبدالعلي مزاري (ره) مي باشد.

محمد سرور جوادي رئيس دفتر معاونت رياست جمهوري افغانستان نيز با ذكر خاطرات دوران جهاد و مقاومت اسلامي افغانستان و اشاره به فعاليت ها و دستاوردهاي شهيد وحدت ملي عبدالعلي مزاري (ره) و تاكيد ايشان بر حمايت شهيد وحدت ملي از دانشجويان افعانستاني در دهه ۷۰ شمسي و اختصاص بورسيه دانشجويي خارج از كشور در آن دوران به جوانان خاطر نشان كرد كه اگر ديروز شرايط تحصيل و مطالعه ممكن نبود و يا سخت بود اما امروز شرايط دهها برابر براي جوانان فراهم است و بايستي از اين فرصت مناسب جوانان و دانشجويان افغانستاني بتوانند براي تحصيل و علم اندوزي در افعانستان و ايران نهايت بهره را ببرند.

جمال انصاري مدير بخش دانشجويي سفارت و نماينده سفير افغانستان در اين مراسم در رابطه با شخصيت و اهداف شهيد وحدت ملي افغانستان، فعاليت هاي سفارت و خدمات بخش دانشجويي سفارت افغانستان در تهران به دانشجويان افغانستاني و پيگيري سفارت در رابطه با كاهش شهريه هاي دانشجويان افغانستاني و كاهش هزينه صدور پاسپورت الكترونيكي خبر دادند.

همچنين سيد اسكندر موسوي دبير مجمع دانشجويان افغانستاني استان قم در رابطه با لزوم چنين برنامه هايي توسط دانشجويان افغانستاني در قم تاكيد نمود و از دبيران كانون هاي دانشجويي و مسئولان دانشگاهي دانشگاه قم براي حمايت از اين برنامه ها و كانون ها تشكر كرد و خواستار حمايت مسئولان دانشگاهي از كانون ها و مجمع دانشجويان افغانستاني استان قم براي برگزاري انتخابات سومين دوره مجمع شد.

در اين مراسم از تابلوي نقاشي رنگ روغن كه مزين به تصوير شهيد وحدت ملي افغانستان بود كه توسط سركار خانم راضيه توحيدي يكي از دانشجويان افغانستاني استان قم طراحي شده بود توسط ميهمانان بر روي سن پرده برداري شد.

از ديگر برنامه هاي اين بزرگداشت، دو اجراي تئاتر گروه هنري قلب آسيا و دو اجراي زنده عارف جعفري بود.

در اين بزرگداشت به ۶ نفر از برندگان مسابقه علمي-فرهنگي لاله سرخ (۲) جوايز نقدي به قيد قرعه در مراسم اهدا گرديد.

گفتني است اين مسابقه با شركت حدود ۲۰۰ نفر از دانشجويان افغانستاني استان قم كه با هدف شناخت زندگينامه، اهداف و آرمان شهيد وحدت ملي افغانستان عبدالعلي مزاري (ره) به صورت كتابخواني به مدت ده روز در فضاي مجازي و ارسال پيامكي پاسخ سوالات برگزار شده بود.

عکس های مرتبط :

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 798
خانه | بازگشت |
Guest (Qomuniguest)

دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما