سه‌شنبه 1 خرداد 1397   14:56:14
منوی معاونت فرهنگیمنوی معاونت فرهنگی
بازديدهابازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 574986
تعداد بازديد از سايت: 64724813
تعداد بازديد زيرپورتال: 574986
اين زيرپورتال امروز: 37
در امروز: 25165
اين صفحه امروز: 37
تازه ها و رویدادهاتازه ها و رویدادها
به مناسبت گرامي داشت حماسه بزرگ 9 دي صادر شد:

بيانيه جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه قم به مناسبت حماسه يوم الله ۹ دي

در سالروز حماسه 9دي جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه قم بيانيه اي را صادر نمود که متن آن بدين شرح است:
بيانيه جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه قم به مناسبت حماسه يوم الله ۹ دي
در سالروز حماسه 9دي جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه قم بيانيه اي را صادر نمود که متن آن بدين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
"و مکروا و مکر الله والله خير الماکرين"
«آنان مکر کردند و خدا هم مکر کرد و خدا بهترين مکر کنندگان است»

تاريخ انقلاب اسلامي دوران غرور آفريني است که در اذهان ملت شريف و ولايت مدار ايران اسلامي نقش بسته است . دوراني که از آن مي توان به شجاعت هاي رزمندگان در طول دفاع مقدس ، تسخير لانه جاسوسي آمريکا ، پيشرفتهاي هسته اي ، علم و فن آوري که جزء لاينفک هويت هر ايراني فرهيخته با عرق ملي و ديني و ولايت دوست مي باشد، در اين ميان دشمنان ايران و اسلام پيوسته در تلاش بوده اند که سير رشد و توسعه ملت ايران را سد کنند که با بصيرت ملت و رهبري مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب ناکام گشته اند .

۹ دي به گفته ي رهبر فرزانه ي انقلاب روز تجلي قدرت خدا و حرکتي ماندگار در تاريخ انقلاب است. اين حرکت مردم اتمام حجت براي همه است.

پيام اصلي مردم در ۹دي، پايبندي هميشگي به ارزش‌هاي ديني – بويژه عاشوراي حسيني – نفي سلطه زورگويان و زياده‌خواهان، پيروي از راه امام و شهيدان، اعتقاد راسخ به اصل مترقي ولايت فقيه و رهبري حکيمانه مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله العظمي امام خامنه‌اي (مدظله‌العالي) و وفاداري نسبت به نظام مقدس جمهوري اسلامي بود.

آري ملتي که در ۹ دي حماسه آفريد همان ملتي است که بارها با مهارت شناخت و بصيرت خود بر دهان استکبار و جبهه باطل و ياوه گويان مشت سنگيني را فرود آورد. و دربرخورد با فريب خوردگان پست فتنه در هتک حرمت عزاي حسيني و خيمه سيد الشهداء عليه السلام ، به رغم خواسته و تصور دشمنان چنانچه که دشنان در قيام عاشورا نتوانستند به مقصد خود برسند بار ديگر خون بر شمشير پيروز گرديد و بصيرت ملت انقلابي و شهيد پرور ايران اسلامي با درس از عاشوراي حسيني بر همه خواسته هاي دشمن مهر (باطل شد) زده و بار ديگر چهره واقعي منافقان را افشا کرد و به زباله دان تاريخ فرو انداخت. چرا که مشعل حماسه حسيني هرگز خاموش شدني نيست.

اين تجلي پيشتر نيز در عرصه دفاع مقدس و عرصه هاي فرهنگ و اقتصاد به ظهور رسيده بود و در ۹دي بار ديگر در ابعاد سياسي، اجتماعي متجلي گشت و مردم صبور، مقاوم و هوشيار ايران اسلامي با تمام وجود به نظام اسلامي از عمق جان معتقدند و لحظه اي در دفاع، حمايت و حراست از آن کوتاهي نخواهند کرد.

جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه قم در سالگرد اين واقعه عظيم، ضمن پاسداشت يوم الله ۹دي، بار ديگر بر صيانت مستمر ملت انقلابي و عاشورايي ميهن اسلامي، در راستاي حراست از ارزش هاي دين مبين اسلام و اين نظام الهي تاکيد کرده و بيعت مجدد با آرمان هاي معمار کبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني(ره) ،بار ديگـر با رهبر فرزانه انقلاب اسلامي حضرت آيت الله العظمي خامنه اي مدظله العالي تجديد ميثاق نموده و براي جان فشاني در راه پاسداري از حريم مقدس ولايت اعلام آمادگي مي نمايد.ان تنصر الله ينصرکم و يثبت اقدامکم
 

عکس های مرتبط :

نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 653
ديگر بخش ها درباره دانشگاه قم سامانه هاپيوندهاي مفيدارتباط با ما
آدرس پستي: قم - بلوار الغدير - بعد از شهرك قدس - دانشگاه قم
كدپستي: 3716146611
تلفن : 32103000- 025
فكس : 32854499- 025
پست الكترونيكي:
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (Qomuniguest)

معاونت فرهنگي - دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما